Përfundoi me sukses Turneu “Shkodra Indoor” i zhvilluar në datat 27-28 Tetor 2021, në qytetin e Shkodrës, i organizuar nga FSHT dhe klubi sportiv “Shkodra Tennis Club”.🎾

Në këtë turne morën pjesë 32 djem e vajza nga klubet dhe shoqatat e tenisit nga i gjithë vendi që garuan në kategoritë U10 dhe U14.

Vendin e parë në U10 për djem e fitoi 🏆Ares FERHATI, ndërsa për vajza triumfoi 🏆Eva Angelina RADOMAN.
Vendin e parë në U14 për djem e fitoi 🏆Kledi GABA, i cili mposhti tenistin 🥈Damjan METHASANI me rezultatin me rezultatin 7-5, 7-5, të ndjekur nga 🥉Arlis MUKA dhe 🥉Denis GABA.
Vendin e parë në U14 për vajza e meritoi 🏆Ajri HOXHA e cila fitoi ndaj tenistes 🥈AnaTereza GULI me rezultatin 6-4, 6-4, ndjekur nga 🥉Emeli BILALI dhe 🥉Enki HYSENI.

Organizim i bukur nën drejtimin e z. Alban DANI dhe Dino MEHMEDOVIQ (zyrtarë të turneut) dhe z. Bati VARFI (kryegjyqtar).

Rezultatet më të detajuara të turneut mund t’i ndiqni në: https://courthive.com/live/FSHT
Ndërsa Rankimin Kombëtar në: http://fsht.al/rankimikombetarfsht/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Fill out this field
Fill out this field
Ju lutem, jepni një adresë email të vlefshme.
You need to agree with the terms to proceed